Aktualności 

 

Rekolekcje przed odnowieniem Profesji

 

          29 XII rozpoczynamy doroczne 3 - dniowe rekolekcje przed

      odnowieniem Profesji Monastycznej podczas Mszy o pólnocy

     z 31 XII na 1 I  w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

 

 

 

 

 

 

 

Boże Narodzenie 2017

 

        Niech Dobra Nowina Świąt Bożego Narodzenia
     napełni nasze serca wiarą, nadzieją i miłością,
     zaś Nowy 2018 Rok niech upływa
     w pokoju i radości.

 

 

 

 

 

 

 

 

8 XII - Godzina Łaski

 

https://wobroniewiaryitradycji.files.wordpress.com/2017/12/godzinalaski.jpgW naszem kościele:

12:00 - 13:00

          Anioł Pański, Godzina Południowa,

          Litania Loretańska, różaniec,

          modlitwa w ciszy.

 

 

 

Rok Ducha Świętego

 

http://episkopat.pl/wp-content/uploads/2017/10/ProgramNaStrone-3-1.png          Celem nowego programu, wchodzącego w życie w pierwszą niedzielę Adwentu, jest odkrycie Osoby Ducha Świętego, otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami. Temat ilustrują słowa „Duch, który umacnia miłość”, zaczerpnięte z Drugiej Modlitwy Eucharystycznej o Tajemnicy Pojednania.

          Chcielibyśmy budzić świadomość, że jesteśmy bierzmowani, że mamy zadania, które wynikają z przyjęcia Ducha Świętego, a są to przede wszystkim działania ewangelizacyjne – zapowiedział abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski.

„Duch Święty sprawił, że Kościół stał się misją. A świadomość, że jesteśmy bierzmowani, powinna mieć przełożenie na życie społeczne. Dary i owoce Ducha Świętego powinny być w nas nawet w trudnych kontekstach codziennego życia, a dzięki łasce Ducha Świętego powinniśmy zmieniać rzeczywistość społeczną” – powiedział abp Wiktor Skworc.

 

 

Adwent

 

http://parishofchingford.org.uk/wp-content/uploads/2016/11/Advent-800x600.jpgNa adwent składają się cztery niedziele adwentowe, w pierwszą z nich rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. Adwent to czas, w którym katolicy mają uświadomić sobie, że oczekują na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.

Adwent ukazuje postacie Starego i Nowego Testamentu, które nazywane są figurami mesjańskimi z racji zapowiedzi swoim życiem, życia i dzieła Jezusa z Nazaretu. Wśród nich Maryję, Izajasza i Jana Chrzciciela. Adwent jest okresem oczekiwania w ciszy i przygotowania, dlatego Kościół katolicki zachęca do udziału w rekolekcjach oraz przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Okres ten nie jest czasem pokuty w takim wymiarze jak wielki post, ale posiada swoisty charakter refleksyjny.

 

 

 

Wirtualna Choinka 2017

 

http://www.dk.oaza.pl/wp-content/uploads/WirtualnaChoinka2015_10.jpgDołącz do nas!


Jak się zaangażować?

Pragnienia dzieci są różnorakie. Jedne marzą o piżamce z ulubionym bohaterem bajki, inne o grach, klockach lego, samochodach czy interaktywnych pomocach naukowych. Dzieci z biednych rodzin nie mają innych marzeń niż te z bogatych. Różni je tylko to, że marzenia biedniejszych - bez naszej pomocy - nie będą miały szans na realizację.

 

Zostań Mikołajem

Kiedy wybiorą Państwo prezent, otrzymają Państwo od nas maila potwierdzającego z opisem prezentu oraz gdzie i do kiedy trzeba go dostarczyć. Chcąc wyrazić wdzięczność Darczyńcom prześlemy zwrotnie interaktywny upominek.

Ważne

Akcja trwa do 17 grudnia.

 

www.wirtualnachoinka.net

http://www.dk.oaza.pl/wp-content/uploads/WirtualnaChoinka2015_08.jpg

 

 

21 XI - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

         - dzień modlitwy za klasztory kontemplacyjne

 

21 listopada, krótko przed rozpoczęciem Adwentu, Kościół obchodzi wspomnienie liturgiczne OFIAROWANIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. W dniu tym w szczególny sposób zauważa osoby poświęcone całkowicie Bogu w życiu kontemplacyjnym.

Matka Najświętsza, w Dniu swojego Ofiarowania w świątyni, a także w ciągu lat tam spędzonych i całego swojego życia – jawi się nam jako symbol stanu dziewiczego, a jednocześnie Brama doń prowadząca. Każdy bowiem człowiek, a zwłaszcza człowiek poświęcający się Bogu w dziewiczym życiu, powołany jest do takiej jak Maryja jedności z Bogiem. „Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was?” - pyta św. Paweł (1 Kor, 3,16).

 

 

Eucharystia

 

http://parafia.barwice.pl/images/liturgia-eucharystyczna.png

   Z radością informujemy, że

 3 XII w niedzielę o godz 8:30

w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta

w intencji osób, które podjęły się duchowej adopcji

Sióstr z naszej Wspólnoty.

 

 

 

Eucharystia

 

http://parafia.barwice.pl/images/liturgia-eucharystyczna.png

     15 X br., w niedzielę, o godz. 8:30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Dobrodziejów naszego Klasztoru.

 

 

 

 

 

 

 

Miesiąc różańcowy

 

Różaniec jest modlitwą maryjną, tj. duchowo jednoczącą chrześcijanina z osobą Matki Jezusa. Kościół katolicki rozumie tę maryjność Różańca w takim sensie, że wierni modląc się na Różańcu jednoczą się w duchu świętych obcowania z Matką Bożą. Razem z Nią, trwając w obecności Bożej, kontemplują Jezusa Chrystusa. Jan Paweł II zauważył, że Maryja za życia ziemskiego, kontemplując i rozważając wydarzenia z życia Jezusa, sama niejako "odmawiała Różaniec", dlatego teraz może być nauczycielką w szkole tej modlitwy:

"Maryja żyje z oczyma zwróconymi na Chrystusa i skarbi sobie każde Jego słowo: « Zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu » (Łk 2, 19; por. 2, 51). Wspomnienia o Jezusie, wyryte w Jej duszy, towarzyszyły Jej w każdej okoliczności, sprawiając, że powracała myślą do różnych chwil swego życia obok Syna. To te wspomnienia stanowiły niejako Różaniec, który Ona sama nieustannie odmawiała w dniach swego ziemskiego życia. (List apostolski Rosarium Virginis Mariae, 11).

 

 

 

Różaniec do granic

 

http://bi.gazeta.pl/im/f9/4e/15/z22340345Q,Rozaniec-wzdluz-granic-Polski.jpg7 października, katolicy zgromadzą się na granicach Polski, by modlić się za kraj i za świat. Akcja ma zgromadzić rzesze wiernych. Pojawia się też wątek "islamizacji".

 
Wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata

- tłumaczą organizatorzy tego wydarzenia. Podkreślają, że modlitwa odbędzie się, w Święto Matki Bożej Różańcowej "ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją". Wierni mają się modlić m.in. w intencji ochrony przed islamizacją i nawrócenia.

- Jako katolicy chcemy wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszego kraju i całego świata - wyjaśnia Lech Dokowicz z Fundacji Solo Dios Basta, jeden z organizatorów wydarzenia.

Jak zapowiada Maciej Bodasiński, drugi z organizatorów, wzdłuż całej granicy Polski wyznaczone zostaną specjalne strefy modlitwy. Będzie ich trzy i pół tysiąca, co kilkaset metrów. To w nich zgromadzą się wierni, aby odmawiać różaniec. Bodasiński podkreśla, że wydarzenie może "budzić skojarzenia" z budowaniem muru, ale ich intencją jest zburzenie murów.

Z kolei w Telewizji Republika sprecyzował, że do otoczenia granic potrzeba 1 mln - 1,5 mln osób. Jego zdaniem taka frekwencja jest możliwa.

Milion Polaków tego dnia stanie na granicy, by wyznać wiarę, by się przyznać do naszej historii

- podkreślił.

Cały zastęp księży

W program zaangażowały się już dwadzieścia dwie diecezje położone przy granicach Polski. W każdej z nich wyznaczeni zostaną księża - koordynatorzy. Na morzu modlitwę odmówią rybacy w kutrach, na Bugu - kajakarze.

Do udziału w wydarzeniu zachęcił biskup Artur Miziński, sekretarz Episkopatu Polski. Zapisy oraz informacje na stronie internetowej: www.rozaniecdogranic.pl.

 

 

 

Spotkanie młodych Sióstr

 

                W dniach 4 - 7 IX br. w klasztorze Sióstr Benedyktynek Sakramentek odbyło się kolejne  spotkanie formacyjne młodych Sióstr naszego Instytutu. Głównym punktem były wygłoszone przez Siostry referaty oparte na pismach Matki Mechtyldy od Najświętszego Sakramentu - naszej Założycielki, a także zapoznanie się za Wspólnotą Sióstr we Wrocławiu i ich bogatą historią, połączone z pokazem pamiątek ze Lwowa.

                W ramach spotkania odwiedziłysmy też Bardo Śląskie, gdzie przez 30 lat mieścił się klasztor Sióstr po opuszczeniu Lwowa, a przed osiedleniem we Wrocławiu, Bazylikę Matki Bożej z cudowną figurką Maryi z Dzieciątkiem, zabytkowe organy w tejże Bazylice oraz sale muzealne w klasztorze Redemptorystów, którzy są Kustoszami Sanktuarium, a w drodze powrotnej cmentarz, gdzie pochowane są Siostry.

Spotkaniu towarzyszył również nasz Asystent Zakonny, Opat tyniecki - O.Szymon Hiżycki OSB.

 

 

 

 

 

 

Zebranie Federacji

 

https://www.benedyktynki-sakramentki.org/wp-content/uploads/2017/08/2017-08-08-Zebranie-Wroclaw/2017-08-10-20-46-29.jpg

W dniach 8 - 10 sierpnia w naszym klasztorze we Wrocławiu odbyło się zebranie przeorysz Polskiej Federacji Klasztorów Benedyktynek od Nieustającej Adoracji Najświętszego Sakramentu, któremu towarzyszył nasz Asystent Zakonny, Opat tyniecki - Ojciec Szymon Hiżycki. Oprócz omówienia bieżących spraw Federacji spotkanie było połączone ze zwiedzeniem miejsc związanych z historią Wspólnoty zamieszkującej obecnie klasztor wrocławski, a która po opuszczeniu Lwowa na pewien okres czasu przeniosła się do Pławniowic i do Bardo Śląskiego.

 

 

 

 

Uroczystość św. Benedykta

 

11 lipca Kościół obchodzi uroczystość św. Benedykta z Nursji, Patrona Europy i Patriarchy Mnichów Zachodu.  Według tradycji jego śmierć nastąpiła 21 marca (kiedy świętujemy jego „Transitus„, czyli „przejście do Nieba”), a dzień 11 lipca jest kojarzony z przeniesieniem relikwii autora Reguły z Monte Cassino do opactwa Fleury nad Loarą.

 

 

 

 

 

 

Rozpoczęcie postulatu

 

 

W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła s. Agata rozpoczęła postulat w naszym klasztorze.

Otaczamy naszą Siostrę modlitwą i życzymy wytrwania, radości i postępów na drodze powołania.

 

Zdjęcia w Galeria/Wspólnota/Postulat - s.Agata

 

 

 

 

 

 

Eucharystia

http://parafia.barwice.pl/images/liturgia-eucharystyczna.png

        

              We wtorek - 16 maja br. - o godz. 7:10

      w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta

      w intencji Dobrodziejów naszego Klasztoru.

 

 

 

 

Eucharystia

http://parafia.barwice.pl/images/liturgia-eucharystyczna.png

 

            We środę - 17 maja br. - o godz. 7:10

      w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta

      we wszystkich intencjach ludzi proszących nas o

        modlitwę.